Przejazd promocyjny trasą przyszłej ścieżki rowerowej Velo San

Autor | 2020-05-10

Przejazd promocyjny trasą przyszłej ścieżki rowerowej Velo San

 

Przejazd promocyjny trasą przyszłej ścieżki rowerowej Velo SanW niedzielę 10 maja br. nasze Stowarzyszenie zorganizowało przejazd trasą przyszłej ścieżki rowerowej Velo San. Przejazd rowerami miał w założeniu promować malowniczy odcinek projektowanej trasy Velo San, o której ostatnio tak wiele mówi się w regionalnych mediach. Inicjatorem rowerowego przejazdu z Sanoka do Zagórza był Grzegorz Wilusz.

Grupa przejechała wzdłuż Sanu obok Kauflandu stamtąd drogą za MOSiR-em wzdłuż Sanu. Następnie na ul. Dworcową gdzie kontynuowano przejazd wzdłuż rzeki w kierunku Doliny, w końcu na Zagórz i docelowo do klasztoru oo. Karmelitów Bosych.

Rowerzyści testowali udostępniony ostatnio odcinek terenowej ścieżki wzdłuż Sanu od Błoni za Autosanem przez potok Brodek w Zahutyniu do Doliny. Po krótkiej wizycie na wzgórzu klasztornym grupa ruszyła w dalszą trasę przez Wielopole leśnym duktem na Górę Postołowską. Tutaj poniżej zajazdu „U Kmity” rozpoczyna się doskonała, nowa droga leśna Lasów Państwowych w leśnictwie Malinki. Droga ma doskonałą nawierzchnię szutrową i jest bardzo malownicza. Całość trasy wyniosła ok. 30 km.

Wspólny przejazd był okazją do zapoznania uczestników z trasą koncepcji drogi rowerowej Velo San i wymiany poglądów. Wszyscy byli zgodni, że trasa ta ma ogromny potencjał i gdy powstanie będzie jedną z większych atrakcji turystycznych regionu.

Stowarzyszenie  od początku wspiera i lobbuje za koncepcją drogi rowerowej Velo San (Sanok – Zagórz – Lesko – Solina).

Wybory samorządowe 2024

Twój wybór, nasze działanie! To hasło...

II Sanockie Spotkanie Ludzi...

Działo się! 2. Sanockie Spotkanie Ludzi...

Stowarzyszenie producentem filmu o...

Jest nam niezmiernie miło przekazać świetną...

Rajd Velo San Promo...

Światowy Dzień Roweru 4 czerwca 2023r....

Już wkrótce rajd Velo...

EDIT 17.05.2023 godz. 0.00 – formularz...

Finał projektu ścieżki ekologiczno-przyrodniczej...

Nasze Stowarzyszenie zakończyło projekt ścieżki ekologiczno-przyrodniczej...

Skip to content