Korona Ziemi Sanockiej

Autor | 2024-03-28

Korona Ziemi Sanockiej – podstawowe informacje

Aktualizacja (28/03/2024)

„Korona Ziemi Sanockiej” to projekt turystyczno – krajoznawczy Stowarzyszenia Łączy Nas Sanok, którego ideą jest promocja naszego pięknego regionu a także aktywnego, zdrowego stylu życia. KZS działa od maja 2021r. Projekt zakłada zdobycie 16 charakterystycznych, wyjątkowych  szczytów górskich Ziemi Sanockiej. Każdy szczyt jest inny, niepowtarzalny, o różnym stopniu trudności ale droga która nań prowadzi jest zawsze wyjątkową przygodą.

Kapitułę projektu Korona Ziemi Sanockiej stanowią: Grzegorz Wilusz, Piotr Kutiak i Łukasz Łagożny.

Aktualnie odznakę KZS zdobyło 129 osób. Zobacz listę Zdobywców KZS!

 

Książeczka KZS

Aby rozpocząć przygodę z Koroną Ziemi Sanockiej (KZS) potrzebujesz specjalną książeczkę KZS. Otrzymanie książeczki będzie możliwe po wniesieniu datku na cele statutowe Stowarzyszenia  w kwocie 15,- zł od sztuki. W przypadku wysyłki do kwoty tej należy doliczyć zryczałtowane koszty przesyłki pocztowej 5,- zł (niezależnie od liczby książeczek).

Nr rachunku bankowego: 30 1240 2340 1111 0010 9333 4494

Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok, ul. Grzegorza 4/2, 38-500 Sanok

W tytule proszę podać: KZS x (liczba książeczek) np. KZS x 3

Ważne! Jeżeli w danych przelewu nie będą wskazane dane nabywcy (imię, nazwisko, aktualny adres do wysyłki) proszę o podanie tych danych w tytule przelewu lub przesłanie e-mailem. Zamówienia pocztą będziemy realizować niezwłocznie.

Koniecznie prosimy aby po zamówieniu książeczki i dokonaniu przelewu poinformować nas o tym na e-mail stowarzyszenielns@gmail.com gdyż nie sprawdzamy konta bankowego codziennie a taka informacja pozwoli nam szybciej dokonać wysyłki.

Książeczki można także otrzymać za opłatą jw. w siedzibie:

  • Stowarzyszenia Łączy Nas Sanok ul. Grzegorza z Sanoka 4/2 (na domofonie „Kancelaria”) w dni powszednie (koniecznie po uprzednim telefonie 607.050.254)
  • w Centrum Informacji Turystycznej w Sanoku, Rynek 14. CIT jest czynny od poniedziałku do piątku 9-17 zaś w sezonie letnim także w weekendy 9-13.
  • w Biurze Podróży Fostertravel w Galerii Posada (Intermarche) Sanok, ul. Beksińskiego 4 w dni powszednie 9-17, w soboty 9-13 (tel. 134645252).
  • Stowarzyszenia Aktywny Beskid (sklep Rowery Madej) ul. Floriańska 167b, Iwonicz (w godzinach otwarcia sklepu) oraz
  • w schronisku „Przystanek Balnica” w Balnicy, gmina Komańcza

 

Odznaka KZS

Osoby, które zdobyły wszystkie 16 szczytów, złożyły udokumentowany wniosek zgodnie z Regulaminem i pozytywnie przeszły weryfikację mogą nabyć odznakę Korony Ziemi Sanockiej po wniesieniu datku na cele statutowe Stowarzyszenia na konto jw. w kwocie 15,- zł. Do odbioru w siedzibie Stowarzyszenia ŁNS po wcześniejszym uzgodnieniu e-mail lub tel. 607.050.254. W przypadku wysyłki do kwoty tej należy doliczyć zryczałtowane koszty przesyłki pocztowej 5 zł .

W tytule proszę podać: odznaka KZS

Jeżeli w danych przelewu nie będą wskazane dane nabywcy (imię, nazwisko, aktualny adres do wysyłki) proszę o podanie tych danych w tytule przelewu lub przesłanie e-mailem.

 

Opis projektu KZS (info z maja 2021r.)

Już 9 maja 2021 r. ruszymy razem na szlaki aby poznać piękno Ziemi Sanockiej. Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok jest pomysłodawcą i organizatorem akcji – zdobądź regionalną odznakę turystyczną „Korona Ziemi Sanockiej” (KZS).

Celem akcji odznaka KZS jest promocja potencjału turystycznego Ziemi Sanockiej oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu, upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i turystyki a zarazem zaproszenie mieszkańców oraz turystów do poznania walorów widokowych i kulturowych naszej małej ojczyzny.

Do współpracy przy tym projekcie zaprosiliśmy dwóch znanych Sanoczan – przewodników beskidzkich – Łukasza Łagożnego http://www.gorymarzen.pl oraz Piotra Kutiaka http://www.przewodnik-bieszczady.pl

Łukasz zdobył już swoją Koronę Ziemi (9 najwyższych szczytów świata z każdego kontynentu), stanął na Dachu Świata (Mt. Everest), teraz czas na powrót do korzeni i wspólne zdobywanie wybranych szczytów górskich w naszej okolicy. Piotr to wytrawny przewodnik górski, wybitny znawca flory i fauny, autor ciekawego bloga o tematyce turystycznej i przyrodniczej.

Wspólnie z Łukaszem i Piotrem dokonaliśmy autorskiego wyboru 16 najważniejszych, charakterystycznych szczytów poszczególnych pasm i grzbietów górskich Ziemi Sanockiej. Na naszej liście są góry znane i popularne takie jak: Chryszczata, Tokarnia, Gruszka. Nie mogło także zabraknąć górującego nad Sanokiem Orlego Kamienia. Naszą misją jest także popularyzacja mniej znanych zakątków Ziemi Sanockiej. Chcemy Was zatem zabrać w takie miejsca jak Kanasiówka (tuż przy granicy ze Słowacją w okolicy Wisłoka Wielkiego), owiana tajemnicą, trudno dostępna Matragona czy górująca nad Odrzechową góra Patria. Każdy szczyt jest inny, jednakże każdy to wyzwanie i szansa na wspólną wycieczkę, przygodę oraz aktywne spędzenie wolnego czasu.

Odznakę „Korony Ziemi Sanockiej” będzie można zdobywać w trakcie wycieczek górskich (i nie tylko pieszo, także biegiem, na rowerze, na nartach) dokumentując je w specjalnie przygotowanej książeczce, a dalszym etapie w aplikacji mobilnej, która umożliwi zapisanie lokalizacji zdobywcy i zrobienie selfie na szczycie. Chcemy aby docelowo szczyty wchodzące w skład odznaki KZS były oznakowane dedykowaną tabliczką informacyjną. Osoby, które zdobędą wszystkie 16 szczytów będą mogły nabyć odznakę KZS, której projekt jest w trakcie realizacji.

Zakładamy start projektu w niedzielę 9 maja 2021 r. w formie wycieczek indywidualnych. W zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej planujemy jako Stowarzyszenie przy współpracy z przewodnikami górskimi organizować cykliczne wycieczki na każdy z 16 szczytów Korony Ziemi Sanockiej.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem akcji przyjętym uchwałą Zarządu Stowarzyszenia w dniu 19 marca 2021 i śledzenia kolejnych informacji związanych z tym projektem.

Do zobaczenia na szlaku Korony Ziemi Sanockiej!

Regulamin KZS

KZS informacja prasowa

 

 

Skip to content