Jarmark bożonarodzeniowy w Reinheim

Autor | 2019-12-07

Jarmark bożonarodzeniowy w Reinheim

Przedstawiciel naszego Stowarzyszenia – Grzegorz Wilusz uczestniczył w dniach 7-8 grudnia 2019 r. w Weihnachtsmarkt – tradycyjnym targu bożonarodzeniowym w niemieckim Reinheim – mieście partnerskim Sanoka. Weihnachtsmarkt to jarmark bożonarodzeniowy, odbywający się w plenerze w wielu miastach Niemiec, Austrii, Szwajcarii. Historia pierwszych jarmarków sięga w Niemczech końca XIV. Po raz pierwszy w 25 letniej historii partnerstwa miast swoje stoisko miał również Sanok.

Jarmark był także okazją do spotkań i rozmów m.in. z burmistrzem Reinheim – Manuelem Feick, a także z byłym, wieloletnim burmistrzem Karlem Hartmann bardzo zasłużonym dla idei partnerstwa naszych miast oraz przedstawicielami Związku Partnerstwa (Partnerschaftsverein Reinheim). W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Cestas – naszego kolejnego miasta partnerskiego z Francji. Mimo zimowej aury zostaliśmy wszyscy bardzo ciepło przyjęci w Reinheim.

Reinheim – miasto partnerskie Sanoka w zachodniej części Niemiec, ok. 40 km na południe od Frankfurtu nad Menem. Jest położone w kraju związkowym Hesja, w powiecie Darmstadt-Dieburg, założone około roku 1260. Miasto Reinheim składa się z pięciu części: Georgenhausen, Reinheim, Spachbrücken, Ueberau i Zeilhard. Wg informacji z oficjalnego portalu Reinheim wg stanu na dzień 31.12.2017 miasto liczyło 16 876 mieszkańców i zajmowało powierzchnię 27,7 km². Struktura wiekowa mieszkańców (wg stanu z roku 2015): do lat 6 – 4,9%, 6-15 lat – 7,6%, 15-65 lat – 64%, osoby powyżej 65 lat – 23,5%.

Miasta partnerskie Reinheim poza Sanokiem to: Cestas ( Francja), które także jest miastem partnerskim Sanoka oraz Fürstenwalde/Spree ( Niemcy/Brandenburgia) oraz Licata ( Włochy/Sycylia). W Reinheim ma siedzibę jeden z oddziałów firmy farmaceutycznej Merz Pharma oraz spółka z grupy Würth produkująca akcesoria do mebli.

Oficjalna strona https://www.reinheim.de

Wybory samorządowe 2024

Twój wybór, nasze działanie! To hasło...

II Sanockie Spotkanie Ludzi...

Działo się! 2. Sanockie Spotkanie Ludzi...

Stowarzyszenie producentem filmu o...

Jest nam niezmiernie miło przekazać świetną...

Rajd Velo San Promo...

Światowy Dzień Roweru 4 czerwca 2023r....

Już wkrótce rajd Velo...

EDIT 17.05.2023 godz. 0.00 – formularz...

Finał projektu ścieżki ekologiczno-przyrodniczej...

Nasze Stowarzyszenie zakończyło projekt ścieżki ekologiczno-przyrodniczej...

Skip to content