Finał projektu ścieżki ekologiczno-przyrodniczej „Park Miejski w Sanoku”

Autor | 2022-10-30
Nasze Stowarzyszenie zakończyło projekt ścieżki ekologiczno-przyrodniczej „Park miejski w Sanoku” w ramach „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023”. Inicjatywa została sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Wojewódzkimi Operatorami projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.” 24 października 2022 r. w parku miejskim otwarto ścieżkę i zorganizowano szkolenie przeznaczone dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli.
Ścieżka w 10-cio hektarowym parku liczy 15 przystanków zlokalizowanych na kilometrowym odcinku, który można pokonać w 45 minut. Przy wejściu do parku od ul. Mickiewicza umiejscowiono tablicę z mapą, gdzie zostały umieszczone przystanki. Spacerując alejkami parkowymi skanujemy QR-kody przy poszczególnych przystankach przy pomocy urządzeń mobilnych. W urządzeniach wyświetlają się filmy edukacyjne o obiektach przyrodniczych i historycznych w parku. Ponadto opracowano e-book- przewodnik po parku miejscem, który można pobrać na twardy dysk lub na urządzenie mobilne, gdzie na 98 stronach przedstawiono historię i walory przyrodnicze Góry Parkowej.
Opisana inicjatywa służyć będzie mieszkańcom i turystom pragnącym zwiedzić ogród miejski zlokalizowany w centrum Sanoka. Nauczyciele korzystający wraz uczniami ze ścieżki sami mogą wybrać sobie kierunek oraz czas przeznaczony na zwiedzanie parku. Mogą poznać wszystkie przystanki lub skorzystać z tych położonych na trasie dwóch parkowych bram (od ul. Kościuszki do ul. Mickiewicza). Ponadto ścieżka angażuje do poznawania i pracy młodzież na co dzień korzystających ze smartfonów, co pozwoli nauczycielom na realizację atrakcyjnych i ciekawych zajęć.
W ramach naszego projektu ścieżki ekologiczno-przyrodniczej w parku miejskim w Sanoku powstał także przewodnik w formie e-booka autorstwa Piotra Kutiaka. To obszerne dzieło 82 stronicowe, skarbnica wiedzy o sanockim parku, bogato ilustrowana, które można pobrać klikając w link poniżej.
 Zachęcamy do lektury!

Wybory samorządowe 2024

Twój wybór, nasze działanie! To hasło...

II Sanockie Spotkanie Ludzi...

Działo się! 2. Sanockie Spotkanie Ludzi...

Stowarzyszenie producentem filmu o...

Jest nam niezmiernie miło przekazać świetną...

Rajd Velo San Promo...

Światowy Dzień Roweru 4 czerwca 2023r....

Już wkrótce rajd Velo...

EDIT 17.05.2023 godz. 0.00 – formularz...

Transport pomocy humanitarnej do...

We współpracy z Urzędem Miasto Sanok...

Skip to content