Jarmark bożonarodzeniowy w Reinheim

Targi bożonarodzeniowe w Reinheim

Jarmark bożonarodzeniowy w Reinheim

Przedstawiciel naszego Stowarzyszenia – Grzegorz Wilusz uczestniczył w dniach 7-8 grudnia 2019 r. w Weihnachtsmarkt – tradycyjnym targu bożonarodzeniowym w niemieckim Reinheim – mieście partnerskim Sanoka. Weihnachtsmarkt to jarmark bożonarodzeniowy, odbywający się w plenerze w wielu miastach Niemiec, Austrii, Szwajcarii. Historia pierwszych jarmarków sięga w Niemczech końca XIV. Po raz pierwszy w 25 letniej historii partnerstwa miast swoje stoisko miał również Sanok.

Jarmark był także okazją do spotkań i rozmów m.in. z burmistrzem Reinheim – Manuelem Feick, a także z byłym, wieloletnim burmistrzem Karlem Hartmann bardzo zasłużonym dla idei partnerstwa naszych miast oraz przedstawicielami Związku Partnerstwa (Partnerschaftsverein Reinheim). W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Cestas – naszego kolejnego miasta partnerskiego z Francji. Mimo zimowej aury zostaliśmy wszyscy bardzo ciepło przyjęci w Reinheim.

Reinheim – miasto partnerskie Sanoka w zachodniej części Niemiec, ok. 40 km na południe od Frankfurtu nad Menem. Jest położone w kraju związkowym Hesja, w powiecie Darmstadt-Dieburg, założone około roku 1260. Miasto Reinheim składa się z pięciu części: Georgenhausen, Reinheim, Spachbrücken, Ueberau i Zeilhard. Wg informacji z oficjalnego portalu Reinheim wg stanu na dzień 31.12.2017 miasto liczyło 16 876 mieszkańców i zajmowało powierzchnię 27,7 km². Struktura wiekowa mieszkańców (wg stanu z roku 2015): do lat 6 – 4,9%, 6-15 lat – 7,6%, 15-65 lat – 64%, osoby powyżej 65 lat – 23,5%.

Miasta partnerskie Reinheim poza Sanokiem to: Cestas ( Francja), które także jest miastem partnerskim Sanoka oraz Fürstenwalde/Spree ( Niemcy/Brandenburgia) oraz Licata ( Włochy/Sycylia). W Reinheim ma siedzibę jeden z oddziałów firmy farmaceutycznej Merz Pharma oraz spółka z grupy Würth produkująca akcesoria do mebli.

Oficjalna strona https://www.reinheim.de

Komentarze z Facebooka
Skip to content